Walory turystyczne francji prezentacja

Pobierz

Prezydentem jest Nicolas Sarkozy.. Znajduje się tu wiele ośrodków turystyki nadmorskiej.. Ponadto liczna jest grupa obywateli Stanów Zjednoczonych i Japonii.Francuzi wolny czas spedzaja aktywnie, najczesciej uprawiajac sport.. Kobiety: 30 669 543.. Pobierz załącznik Plik ODP o rozmiarze 20.74 MB w języku polskim Pobierz załącznik Plik PPS o rozmiarze 21.02 MB w języku polskim Walory turystyczne Polski - ćwiczenie Atrakcyjność Polski Aplikacje dostępne wAtrakcje turystyczne Francji.. Podoba się?. LUDNOŚĆ WŁOCH - 59,6 mlnRocznie Rzym i Watykan odwiedza kilkanaście milionów ludzi, w tym wielu Polaków.. Nie bierzemy pod uwagę czasu dojazdu z kraju.. Na pewno na popularność tego kraju składa się wiele czynników.. Muzeum d'Orsay Wieża Eiffla Muzeum Luwr Nike z Samotraki Koronacja NapoleonaFrancja Disneyland - sieć parków rozrywki stworzony przez wytwórnię Disneya.. Największe upały przypadają między końcem czerwca i końcem sierpnia.. Głównymi atrakcjami parku są postacie z filmów Disneya, różnego rodzaju baśniowe budynki oraz niektóre formy zabaw jak np. kolejka górska.. pięknego kraju.. Najpiękniejsze zabytki Grecji.. Treść.. Najzimniej i najwilgotniej jest na .Portugalia to kraj jeszcze nie do końca odkryty przez turystów mimo olbrzymiej ilości atrakcji.. poleca 84 % 1356 głosów.. Z czego słynie?. Obecnie Francja nosi status Piątej Republiki..

Wieża EifflaFrancja - prezentacja multimedialna.

-region w północno-wschodniej Francji.. Włochy należą do państw o najstarszych tradycjach turystycznych.Zwraca uczniom uwagę, że trzeba uwzględnić odpowiednie czasy podróży między miastami, dni i godziny otwarcia atrakcji turystycznych, posiłki itp. Grupa 1 - 5 dni w Hiszpanii.. W Portugalii można zagłębić się w średniowieczne, ciasne uliczki, odkryć historię i kulturę, zachwycić się cudownymi atlantyckimi widokami, zjeść dorsza, który stał się potrawą narodową oraz napić wina porto, które najlepiej smakuje oczywiście w samym Porto.Walory turystyczne pięciu z dziesięciu najczęściej odwiedzanych krajów.. Prezentacja w power pointcie o Francji mojego skromnego Autorstwa;D Trzeba wprowadzić kilka zmian ale powinno być git;D. poleca85% Turystyka i rekreacja .. W Grecji podziwiać można między innymi takei zabytki jak: •Stadion Olimpijski •Teatr ateński •Partenon •Meteory •Delfy.. Stadion Olimpijski Z oryginalnego stadionu zachowały się tylko początkowy i końcowy fragment bieżni, fotele dla sędziów pośrodku a także ławki dla widzów po .Turystyka, czyli podróże w różnych celach np. wypoczynkowych, poznawczych lub sportowych Rodzaje turystyki: Turystyka masowa -wypoczynkowa; Turystyka kwalifikowana, czyli taka, która potrzebuje specjalnego sprzętu lub umiejętności; Agroturystyka;Lekcja geografii z dn. 16 kwietnia 2020 r. Klasy: 6a i 6b TEMAT: EUROPA POŁUDNIOWA - TURYSTYCZNY RAJ..

Walory turystyczne wybranych krajów: Austria, włochy, meksyk, francja i hiszpania.

Mężczyźni: 28 949 747.. Lille to miasto leżące w historycznej francuskiej Flandrii i uznawane jest za północną stolicę Francji.. Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć galerię.. Na terenie ogrodu, znajduje sie mnostwo atrakcji, nie tylko platnych.1 Prezentacja przedstawiająca walory turystyczne Polski.. Średnia gęstość zaludnienia wynosi 102 osoby na km2, co daje wynik mniejszy niż w Polsce.. Corocznie Francję odwiedza grubo ponad 70 mln turystów, co pod tym względem stawia kraj na pierwszym miejscu w świecie.. Przybywają tu obywatele głównie z UE, zwłaszcza Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii i Holandii (coraz częściej również Polacy).. Cele lekcji: - poznasz walory przyrodnicze i kulturowe Europy Południowej, - dowiesz się, czym jest infrastruktura turystyczna, - poznasz atrakcje turystyczne wybranych krajów Europy Południowej, - dowiesz się, jaką rolę pełni turystyka w gospodarce Europy Południowej.. km2, a zamieszkiwana jest przez 56 440 tys. mieszkańców.. Z roku na rok wzrasta tam liczba turystów.. Językiem urzędowym jest język francuski.. Francję kojarzymy głównie z niezwykłą atmosferą, dziwnymi potrawami, pięknym językiem francuskim i górującą nad Paryżem Wieżą Eiffla.. Odpowiednią porą na podróż do Grecji jest cały okres od maja (Kreta, Peloponez i Cyklady) do września, a nawet października..

Warunki naturalne Granica lądowa Francji...Grecja i jej walory turystyczne.

Podobne teksty: 84% Wielka Brytania - prezentacja multimedialna; Polecane teksty: 85% Japonia; 83% Japonia-prezentacja multimedialna;Stolicą Francji jest Paryż Muzea godne zwiedzenia Chateau de Versailles- Wersal Godło Paryża Jardin d'Acclimatation Znajduje sie na pograniczu Lasku Bulonskiego, jest wspanialym miejscem, gdzie dzieci i dorosli moga wspolnie spedzic czas.. Włoska pizza ma ponad 400 lat!. Jest to kraj o barwnej historii, pełnej wojen z innymi państwami.. Na terenie Włoch znajduje się sporo wulkanów, w tym kilka czynnych np. Wezuwiusz tuż przy mieście Neapol, na który można wejść nawet pieszo.. Zachwyca wspaniałymi zabytkami, mostami oraz licznymi kanałami.. Grupa 2 - 5 dni we Włoszech.. FRANCJI Szampania Paryż Ogrody Tuileries -region na południu Francji, nad Morzem Śródziemnym przy granicy z Hiszpanią.. Grupa 4 - 5 dni w Niemczech.. Jest w czym wybierać, jest się czym zachwycać.. Zamki nad Loarą Dolina Loary - kraina historyczna Francji, naAtrakcje Francji: Lille.. Wiele osób uważa Wenecję za miasto miłości.. Od niego więc zacznijmy.. Jesienią jest nieco chłodniej, ale morze jest cieplejsze niż latem.. Kraje jakie wybrałem to :-Austria-Włochy -Francja -Meksyk-Hiszpanii Zacznijmy od Austrii, która posiada wiele walorów turystycznych jak, doskonale przygotowane szlaki do turystyki pieszej i rowerowej, wspaniałe, urzekające krajobrazy, unikalna fauna i flora, piękno alpejskich wiosek i miasteczek, doskonała .Jul 9, 2020WALORY I ATRAKCJE TURYSTYCZNE REGIONU PODBABIOGÓRZE Prezentacja zdjęćFrancja- prezentacja..

Regiony turystyczne Francji: Region PółnocnyLiczba ludności: Mężczyźni i Kobiety: 59 619 290.

Nadal grywa sie równiez w tradycyjna narodowa gre w kule ( boules ).. Stolicą państwa jest Paryż.. Grupa 5 - 5 dni w Portugalii1.. Fascynujące miasta, malownicze wioski, oszałamiające wybrzeże, jeziora, góry, zamki i pałace.. Najwięcej turystów podróżuje do Paryża- pięknej stolicy Francji.Moja prezentacja będzie zawierała informacje o Francji, jej zabytkach i kulturze.Zobaczcie, które miasta i zabytki cieszą się największą popularnością wśród turystów, którzy odwiedzają Francję.. Dlaczego?. Wenecja - perła Włoch, jest miastem położonym na ponad stu wysepkach.. Najwazniejszym swietem narodowym Francji jest dzien 14 lipca, rocznica zburzenia Bastylii.Francja zajmuje powierzchnię 551,5 ty.. Do najpopularniejszych sportów nalezy jazda na rowerze, rugby i pilka nozna, a takze tenis, jezdziectwo i zeglarstwo.. Zabytkowa architektura w tym m.in. Palais des Beaux-Arts, Hôtel de Ville, bazylika katedralna Notre-Dame-de-la-Treille i szczególna atmosfera XVII-wiecznego Starego Miasta tłumnie przyciągają turystów.Francja jest krajem, który góruje, jeśli chodzi o ruch turystyczny.. Jak by nie patrzeć, nie można pominąć Paryża.. Filmy.. Włoskie lodyFrancja - omówienie kraju.. Kraj znany ze swojej sztuki, historii, wina i kuchni.. Prezentacja znajduje się w załączniku Załączniki: francja.ppt.. Piękne włoskie miasta : Mediolan - Turyn - Neapol - Palermo 10..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt