E podręcznik opowiadanie twórcze

Pobierz

Zapisanie notatki.. Opowiadanie Twórcze Jak napisać?Ćwiczenie 4.. Do postaci mitologicznej dobierz atrybuty.Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy?. Najlepiej na kartce przygotuj sobie notatkę - plan opowiadania.. PO CZWARTE… 4. praca na temat, właściwa forma, znajomość lektury, elementy twórcze, akapity, poprawność językowa, ortograficzna i interpunkcyjna, objętość: 200 słów; Czas pracy: 3 godziny lekcyjneNie doszukujmy się tutaj logiki ani planu, zawierzmy autorowi, jego czarnemu humorowi i czytajmy Zwycięskie opowiadanie lub Twórcze pisanie.. Zapoznajcie się z poniższą notatką, która zawiera wszystkie .Klasa 5 - GWO - Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.. Przeczytaj uważnie zadany temat.. Zapoznajcie się z zasadami pisania opowiadania twórczego oraz przydatnym słownictwem do jego rozpoczęcia, zakończenia i przyspieszenia akcji.. Przeczytaj wzorcowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu - str. 270.. Wyobraź sobie, że wyruszasz w podróż, ale masz ograniczone fundusze.. 30.03.Pisząc opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści; - przeczytaj ponownie utwór na podstawie, którego zamierzasz napisać opowiadanie - zastanów się , czy chcesz przedstawić inną wersję wydarzeń, w których brali udział bohaterowie, czy też wymyślić dalsze ich losy, możesz również przenieść historię w czasy .Temat: Redagujemy opowiadanie twórcze w oparciu o treść lektur obowiązkowych..

E-podręcznik Jutro pójdę w świat.

Możesz to zrobić tak: Przybycie do szkoły.. Realizacja tematu wypowiedzi 2 pkt Forma wypowiedzi zgodna z formą wskazaną w poleceniu.. Napisz inne zakończenie mitu.. logiczne i twórcze myślenie oraz umiejętność wypowiadania się dzięki specjalnie dobranym ćwiczeniom w cyklu Dzień .O niezwykłej przygodzie, wyjątkowym dniu w szkole, spotkaniu z ciekawą postacią, wycieczce, pierwszej randce.. E-ćwiczenia - zestaw do tematu dostępny pod linkiem na końcu lekcji: Zobacz materiały dodatkowe.. Utrwalanie wiedzy - ćwiczenia.Opowiadanie Twórcze by Marzena Pawłowska Opowiadanie Twórcze 14 Learn about Prezi MP Marzena Pawłowska Wed Apr 22 2015 Outline 7 frames Reader view kocham 1.. Ćwiczenia dla klas 7-8)- po wypełnieniu karty pracy kliknij "Finish", a następnie "Check my answers".. W każdym numerze omawiamy inną formę wypowiedzi wymaganą do egzaminu gimnazjalisty lub sprawdzianu ósmoklasisty.. Jest to polecenie 11 ze s. 190.. Wysłuchaj przykładowego opowiadania twórczego ze strony 217: O tym, jak niedobre siostry Kopciuszka.. PO SZÓSTE… 6.Zdanie wielokrotnie złożone ( e-podręczniki.pl) Mowa zależna i niezależna ( A. Stypka "Gramatyka.. Wstęp składa się z kilku zdań i opisuje, jak doszło do opisywanych wydarzeń, przedstawia bohaterów..

...Otwórzcie podręczniki na stronie 216.

Przeczytanie informacji z podręcznika, str. 216 - 217.. Praca domowa.. Scenariusz nr 90.. Napisz tutaj lub w zeszycie opowiadanie na podstawie historyjki, uwzględniając poniższe punkty: Opowiadaj z perspektywy mrówki, słonia albo niewidocznego obserwatora.. Krótkie omówienie ćwiczenia redakcyjnego zaplanowanego na kolejną lekcję.. Przeczytaj głośno ramkę: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy.. , kryteria, opis, opowiadanie, opowiadanie twórcze, pomysł na lekcj .. (wprowadź opis, dialogi) Opowiadaj historię swoimi .ciekawe i twórcze wykorzystanie treści lektur obowiązkowych, urozmaicenie fabuły.. Od myśliwych do rolników.. Klasa 6, temat: Ewangelia według św. Mateusza, Przypowieść o talentach.. (bohaterowie, czas i miejsce akcji) Urozmaicaj opowiadanie.. .Opowiadanie składa się z trzech głównych części: WSTĘPU, ROZWINIĘCIA i ZAKOŃCZENIA.. Dużą pomocą w pisaniu opowiadania odtwórczego jest plan wypowiedzi utworzony na podstawie tekstu oryginalnego.. Wprowadzenie.. (chronologia) Przypomnij sobie treść utworu.. W ramach ćwiczeń do tematu wybierz sobie jedno z następujących zadań ze strony 218: 1, 2, 5, 6.Elementarz odkrywców.. Uczymy się pisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy..

Napiszcie opowiadanie na temat Tajemnicze znalezisko.

Najbardziej kreatywne wybrane nowe wersje baśni i legend stworzone przez szóstoklasistów: Emilkę, Dominikę, Nikodema, Kacpra Ś. i Karola.. Klasa 1, część 1.. - Przypomnienie i utrwalenie.. Przeczytajcie przykładowe opowiadanie twórcze, które znajduje się na stronie 217.. 3.Pamietaj, by określić czas i miejsce akcji, określić bohaterów oraz fabułę.. Ćwiczenia powtórzeniowe - plik pdf | plik doc. Rozdział 2.. Wiadomość o odwołaniu lekcji.1.. Rozdział 1.. Bohaterami powinno być czworo przyjaciół: Ania, Ma; Przeczytaj rozdział "Jak napisać opowiadanie".- Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?Kolejne dwa dni poświęcicie na szlifowanie umiejętności opowiadania- znów będziecie zmieniać pierwotne wersje, tym razem mitów i przypowieści.. PO PIĄTE… 5.. W tym odcinku udzielam wam kilku wskazówek._____.zapoznaj się → opowiadanie odtwórcze 2. a) Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.. Uporządkuj zasady pisania opowiadania odtwórczego w odpowiedniej kolejności: Przedstawiaj wydarzenia w kolejności, w jakiej następowały.. Przeczytanie tekstu pt. "Lalki w ogniu".. Rozwinięcieto najdłuższa część opowiadania, w której przedstawiasz przebieg wydarzeń.. rating ( 55 % score) - 50 votes.OPOWIADANIE TWÓRCZE -kryteria oceny 1..

Lekcja bez podręcznika- ja i uczeń pracujemy kreatywnie.

Instrukcje dla grup - plik pdf.Lekcja z e-podręcznika platformy edukacyjnej Ministerstwa Edukacji Narodowej.. Na początek- ćwiczenia z wyobraźni.. Tak więc skopiuj poniższy link do paska adresu przeglądarki internetowej: .. Część 1 .. (Opowiadanie).. Wydarzenia powinny się rozgrywać: w ogrodzie zoologicznym, w ruinach zamku, w parku nad rzeką, w lesie.. Zbliża się koniec roku szkolnego, a ja przygotowuję materiał na lekcje w ostatnim tygodniu.. Proszę wybrać jeden temat.. Opowiadanie twórcze wymaga większego wysiłku .Polityką Prywatności.. Wypowiedź w całości dotyczy problemu wskazanego w poleceniu 1 pkt Forma wypowiedzi zgodna z formą wskazaną w poleceniu.Otwórz podręcznik na stronie 216.. Zapisanie tematu lekcji w zeszycie.. Mowa zależna i niezależna ( e-podreczniki.pl) 07.01.2021 21:33 | więcej » Powtórka przed egzaminem - opowiadanie twórcze.Jeśli musisz napisać opowiadanie na lekcje języka polskiego lub po prostu pragniesz napisać opowiadanie do gazety, czy w innym celu, oto kilka wskazówek od czego zacząć i jak formułować swoje myśli, by były zrozumiałe dla czytelnika lub słuchacza.E‑podręczniki to bezpłatne i dostępne dla wszystkich materiały edukacyjne.Podręczniki 2021/2022; Zebrania i konsultacje; Dokumenty szkolne; Obiady; E-dziennik; Linki; .. Materiały dla nauczycieli.. Wymyśl historię.. Zastanów się, co masz do powiedzenia na dany temat.. Wejdź na pl /idzie-mrówka-przez-dżungle-czyli- jak- napisac-opowiadanieDfb8Nc1Gy, wykonaj ćwiczenie 7, pomocny będzie Twój podręcznik str.216.. Zanim zaczniecie pisać, wymyślcie sobie najpierw temat opowiadania, a potem stwórzcie w głowie jego szkic .Podręcznik, s.189-190.. Wpleć w tekst opis miejsca (sceneria) i bohaterów zdarzeń (rozwścieczony ogromny słoń, biedna malutka mróweczka) oraz elementy grozy ( nic z niej nie .Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019.. Ponieważ wiem, że masz wspaniałą wyobraźnię, więc napisz opowiadanie na jeden z wybranych tematów:Przeczytaj rozdział "Jak napisać opowiadanie".. Wymagania zgodne z kryteriami egzaminacyjnymi.. Szkoła podstawowa.. Udzielenie pisemnej odpowiedzi na pytania: 1,2,3,4,7.. Edukacja polonistyczna, przyrodnicza, społeczna Podręcznik NOWA EDYCJA 2020-2022 Szczegóły.. Zadanie domowe: Utrwal cechy gatunkowe baśni i legendy.. Napisz opowiadanie twórcze z dialogiem o nowej przygodzie Bilbo Bagginsa.. Ćwiczenia -do wyboru.. Opowiadanie odtwórcze polega na opisaniu własnymi słowami zdarzeń (zwykle w kolejności chronologicznej), które ktoś inny przedstawił (np. bohater powieści, naoczny świadek).. Nie przejmujmy się świętościami i nie zawężajmy horyzontów, łammy tabu i szukajmy innego podejścia do życia.Temat: Z jakich części składa się opowiadanie twórcze?. Wszystkie pozostałe elementy polecenia uwzględnione..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt